Make your own free website on Tripod.com

Rave Wrestling

Home
State Brackets
College
Records
Team Pages
Fan's Corner
State Rankings
Team Rankings
Blank page


Individual
March 01, 2006

96 Lbs.

1.Paul Liquori (Wantagh - Sec. 8 - Gr. 9th)
2.Casey Lanave (Chenango Forks - Sec. 4 Gr. 7th)
3.Chris Conti (Fredonia - Sec. 6 - Gr. 10th)
4.Kyle Dake (Lansing - Sec. 4 - Gr. 9th)
5.Brian Stevens (Holland Patent - Sec. 3 - Gr. 10th)
6.Cody Ruggirello (Valley Central - Sec. 9 - Gr. 8th)
7.Shawn Bohn (Watertown - Sec. 3 - Gr. 10th)
8. Jamie Carpenter (Attica - Sec. 5 - Gr. 12th)

103 Lbs.

1.Nick Wilcox (Greene - Sec. 4 - Gr. 8th)
2.Jeremy Cuomo (Schalmont - Sec. 2 - Gr. 11th)
3.Zack Ellis (Canton - Sec. 10 - Gr. 12th)
4.Ian Paddock (Warsaw - Sec. 5 - Gr. 9th)
5.Ken Kampnich (Watertown IHC- Sec. 3 - Gr. 9th)
6.Ricardo Gomez (Brentwood - Sec. 11 - Gr. 10th)
7.Devon Brown (Marathon - Sec. 4 - Gr. 12th)
8.Steven Russ (St. Anthonys - Sec. CHSAA - Gr. 11th)

112 Lbs.

1.Tyler Mashkow (Islip - Sec. 11 - Gr. 11th)
2.Alex Ekstrom (Pal-Mac - Sec. 5 - Gr. 9th)
3.Jared Lemke (Alden - Sec. 6 - Gr. 11th)
4.Jamie Franco (Monroe Woodbury - Sec. 9 - Gr. 9th)
5.Michael Gomez (Locust Valley - Sec. 8 - Gr. 11th)
6.Ryan Nicoletta (Penfield - Sec. 5 - Gr. 12th)
7.Mike Daly (MacArthur - Sec. 8 - Gr. 12th)
8.Brian Benton (Amsterdam - Sec. 2 - Gr. 10th)

119 Lbs.

1.Lou Ruggirello (Valley Central - Sec. 9 - Gr. 12th)
2.Mike McInally (Byron-Bergen - Sec. 5 - Gr. 12th)
3.Justin Siefried (Mohawk - Sec. 3 - Gr. 12th)
4.Greg Einfrank (Greeley - Sec. 1 - Gr. 12th)
5.Dan Mandara (Canandaigua - Sec. 5 - Gr. 11th)
6.Leigh Tobias (Johnson City - Sec. 4 - Gr.)
7.Erik Johanson (Schuylerville - Sec. 2 - Gr. 12th)
8.Michael Esteves (Pleasantville - Sec. 1 - Gr. 11th)

125 Lbs.

1.Corey Jantzen (Shoreham WR - Sec. 11 - Gr. 11th)
2.David Marble (Harpursville - Sec. 4 - Gr. 12th)
3.Jared Rueda (Mount Sinai - Sec. 11 - Gr. 12th)
4.Dave Colagiovenni (Mahopac - Sec. 1 - Gr. 12th)
5.PJ Gillespie (Long Beach - Sec. 8 - Gr. 11th)
6.Austin Meys (Shenendehowa - Sec. 2 - Gr. 9th)
7.Kevin Smith (Mexico - Sec. 3 - Gr. 11th)
8.Sammy Damthongmivahn (Pembroke - Sec. 5 - Gr. 11th)

130 Lbs.

1.Kyle Borshoff (Pittsford - Sec. 5 - Gr. 12th)
2.Chris Iorio (Sachem North - Sec. 11 - Gr. 12th)
3.David Perrigo (Gouverneur - Sec. 10 - Gr. 11th)
4.Andre Harrison (Freeport - Sec. 8 - Gr. 12th)
5.Rich Berkowitz (Nanuet - Sec. 1 - Gr. 11th)
6.Joe Widrick (Beaver River - Sec. 3 - Gr. 11th)
7.Miles Keene (Tioga - Sec. 4 - Gr. 12th)
8.Mike Aris (Barker - Sec. 6 - Gr. 12th)

135 Lbs.

1.Dave Ingram (Islip - Sec. 11 - Gr. 12th)
2.Steve Delorenzo (Macarthur - Sec. 8 - Gr. 12th)
3.Shane Roggie (Beaver River - Sec. 3 - Gr. 12th)
4.Carl Breitenstein (Duanesburg - Sec. 2 - Gr. 12th)
5.Caleb Remillard (Peru - Sec. 7 - Gr. 12th)
6.Ron Majerus (Mexico - Sec. 3 - Gr. 12th)
7.Derrick Adams (Medina - Sec. 6 - Gr. 12th)
8.Caleb Remillard (Peru - Sec. 7 - Gr. 12th)

140 Lbs.

1.Josh Denesha (Gouverneur - Sec. 10 - Gr. 12th)
2.Eduardo Delgado (Long Beach - Sec. 8 - Gr. 11th)
3.Kareem Naguib (Shenendehowa - Sec. 2 - Gr. 12th)
4.Derek Brenon (Watertown IHC - Sec. 3 - Gr. 10th)
5.Brandon Volpe (Greece Athena - Sec. 5 - Gr. 12th)
6.Ryan McCormick (Johnson City - Sec. 4 - Gr. 12th)
7.Geoff Rosa (Delhi - Sec. 4 - Gr. 12th)
8.Reece Mariacher (Iroquois - Sec. 6 - Gr. 12th)

145 Lbs.

1.JP O'Connor (Oxford - Sec. 4 - Gr. 12th)
2.Mike Kampnich (General Brown - Sec. 3 - Gr. 11th)
3.Corey Barber (Hudson Falls - Sec. 2 - Gr. 12th)
4.Phil Lombardo (Greece Olympia - Sec. 5 - Gr. 12th)
5.Matt DeMichael (Whitesboro - Sec. 3 - Gr. 11th)
6.Brandon Gould (Windsor - Sec. 5 - Gr. 11th)
7.Josh Howard (Beekmantown - Sec. 7 - Gr. 12th)
8. Matt Kaylor (Burnt Hills - Sec. 2 - Gr. 11th)

152 Lbs.

1.Michael Chaires (CBA - Sec. 2 - Gr. 11th)
2.Lance Wade (Islip - Sec. 11 - Gr. 11th)
3.Colin McDonald (Waverly - Sec. 4 - Gr. 11th)
4.Nate Slate (Gouveneur - Sec. 10 - Gr. 12)
5.Bryan Bourne (Spencerport - Sec. 5 - Gr. 10th)
6.Jose Cruz (Fowler - Sec. 3 - Gr. 12th)
7.Mike Cole (Adirondack - Sec. 3 - Gr. 12th)
8.Ryan Black (Warrensburg - Sec. 2 - Gr.10th)

160 Lbs.

1.Ryan Patrovich (Islip - Sec. 11 - Gr. 12th)
2.Eric Decker (BGA - Sec. 4 - Gr. 12th)
3.Paul Paddock (Warsaw - Sec. 5 - Gr. 11th)
4.Mike Bush (Southwestern - Sec. 6 - Gr. 12th)
5.Erik Schuth (Brockport - Sec. 5 - Gr. 11th)
6.Nick Laurino (Bellmore JFK - Sec. 8 - Gr. 12th)
7.Greg Hurd (New Hartford - Sec. 3 - Gr. 12th)
8.Scott Fuller (Unadilla Valley - Sec. 4 - Gr. 12th)

171 Lbs.

1.Josh Patterson (Wayne - Sec. 5 - Gr. 12th)
2.Jake Koshinski (Niagara-Wheatfield - Sec. 6 - Gr. 11th)
3.Brandon Lapp (Maple Hill - Sec. 2 - Gr. 12th)
4.Casey MacDonald (Waverly - Sec. 4 - Gr. 12th)
5.Nate Scheidel (Caledonia-Mumford - Sec. 5 - Gr.10th)
6.Derrick Smith (South Jefferson - Sec. 3 - Gr. 12th)
7.Joey Scott (Valley Central - Sec. 9 - Gr. 12th)
8.James Cooper (Ballston Spa - Sec. 2 - Gr. 12th)

189 Lbs.

1.Ryan Lamagra (Wayne - Sec. 5 - Gr. 11)
2.Nick Clark (Canisteo Green - Sec. 5 - 12th)
3.Maciej Jochym (Herricks - Sec. 8 - Gr. 11th)
4.Steve Loomis (Oxford - Sec. 4 - Gr. 12th)
5.Shane Logue (Pearl River - Sec. 1 - Gr. 12th)
6.Corey Waite (Tioga - Sec. 4 - Gr. 12th)
7.Anthony Austin (Adirondack - Sec. 3 - Gr. 11th)
8.Nick Wilson (Salem - Sec. 2 - Gr. 12th)

215 Lbs.

1.Matt Ferber (Sachem East - Sec. 11 - Gr. 12th)
2.Eric Burnett (Uniondale - Sec. 8 - Gr. 11th)
3.Jason Brown (Cato-Meridian - Sec. 3 - Gr. 12th)
4.Burke St. John (Horace Greely - Sec. 1 - Gr. 12th)
5.Alex Nwaehujor (Brockport - Sec. 5 - Gr. 12th)
6.Dan Randall (Salem - Sec. 2 - Gr. 12th)
7. A.J. Aronstam (Waverly - Sec. 4 - Gr. 12th)
8. Ed Backus (Mohawk - Sec. 3 - Gr. 12th)

275 Lbs.

1.Bryant Deinhardt (Deposit Hancock - Sec. 4 - Gr. 12th)
2.Jim Almy (Duanesburg - Sec. 2 - Gr. 12th)
3.Joe Goetz (Sewanhaka - Sec. 8 - Gr. 12th)
4.Skylar Tuttle (Lowville - Sec. 3 - Gr. 12th)
5.Mike Castro (Churchville Chilli - Sec. 5 - Gr. 12th)
6.Dillon Yanson (Northport - Sec. 11 - Gr. 12th)
7.Marcus Gurdineer (Minisink Valley - Sec. 9 - Gr. 12th)
8.Doug Bruning (Akron - Sec. 6 - Gr. 12th)