Make your own free website on Tripod.com

Rave Wrestling

Home
State Brackets
College
Records
Team Pages
Fan's Corner
State Rankings
Team Rankings
New York State 2-Time Champions

2000-2006

Gregor Gillespie
Webster
2004-05
Trevor Chinn
Canandaigua
2004-05
Kane Smith
Salamanca
2004-05
Ricky Scott
Valley Central
2004-05

M. Mazgaj

Southwestern

2004-05

Alton Lucas

West Babylon

2004-05

Arthur Jones

Union-Endicott

2003, 2005

Matt Herrington
LaSalle Institite
2001-02
J.R. Roberts
Medina
2001-02
Rob Vaccaro
East Islip
2000-01
Ryan Maurer
Floyd
1999-2000

1990-1999

John Clark
Canton-Potsdam
1998-99
Mike Messina
Hauppauge
1998-99
Carl Fronhofer
Salem-Washington
1997-98
Don Cario-Clauss
Greece Olympia
1997-98
Rocco Mansueto
Middletown
1997-98
Dan Perry
New Hartford
1997-98
Griff Powell
Suffern
1996-97
Chad Caros
Franklinville & Suffern
1996-97
Paul Paquin
Cornwall
1996-97
Rason Phifer
Longwood
1994-95
Terry Showalter
Canastota
1993-94
Juan Carlos Garcia
Sleepy Hollow
1990-91
Anthony Alberti
Hendrick-Hudson
1989-90

1980-1989

Jamie St. John
Port Jefferson
1988-89
Adam Mariano
Comsewogue
1988-89
Rich Sadwick
Hilton
1987-88
Tony Ferrara
Sydney
1987-88
Lou Roselli
Royalton-Hartland
1987-88
Rich Brzozinski
West Islip
1984-86
Gene McNeil
Huntington
1984-86
Jeff Ellis
Clarence
1984-85
Jason Morris
Burnt Hills
1984-85
Rich Pidgeon
Locust Valley
1983-85
Mike Arena
Mepham
1983-84
Marty King
Canandaigua
1983-84
Jeff Clark
Voorheesville
1983-84
Jim Matteson
Oswego
1981-82
Andy Schwab
Elmira Southside
1980-81
Mike Falcon
Sachem
1979-80
Clar Anderson
Olean
1979-80
Carl DeStefanis
Locust Valley
1979-80
Pete Capone
Watertown
1979-80

1970-1979

Al DeStefanis
Locust Valley
1978-79
Mike Macchia
Island Trees
1978-79
Tom Pickard
Baldwinsville
1977-78
Paul Widerman
Huntington
1977-78
Kyle Grunwald
Pioneer
1976-77
Bob DeStefanis
Locust Valley
1976-77
Joe Lidowski
West Babylon
1975-76
Jeff Thomas
Huntington
1974-75
Frank DeAngelis
Spencerport
1974-75
Mark Mysnyk
Vestal
1973-74
Tom Capone
Watertown
1972-73
Steve Hunte
Bellmore-Kennedy
1972-73
Bob Antonacci
Brentwood
1971-72
Joe Goldsmith
Ramapo
1971-72
John Cuyler
Elmira Free Academy
1970-71

1960-1969

Lee Klepper
Suffern
1968-69
Randy Payne
Sidney
1968-69
Jim Davis
Mt. Vernon
1966-67
Allan Stock
Mepham
1966-67
John Sorochinsky
Union Endicott
1965-66
Claude Poole
Ithaca
1965-66
Ken Melchoir
Lindenhurst
1964-65
John Harris
Hempstead
1963-64